Reizen is nog leuker als je hond mee mag. In de reeks ‘Viervoeters op vakantie’ delen hondenbaasjes hun onvergetelijke reiservaringen. Dit is het verhaal van Lisa en Wiccan.
Lisa Sloodts (27) en haar border collie Wiccan (3) trokken vorig jaar naar Scandinavië om met de kano door de Zweedse wildernis te varen. “Wiccan is op zijn gelukkigst in Zweden”, vertelt ze. De liefde voor het land begon enkele jaren geleden, toen Lisa en haar vriend Toby merkten hoe goed Wiccan zich voelde in de uitgestrekte natuur. “Daar veranderde hij van een verlegen hond in een actieve, enthousiaste reisgenoot.”
Dit keer zochten ze een originele manier om het landschap te verkennen. Ze kwamen uit bij The Canoe Trip van Travelbase: een meerdaagse kanotocht door de regio Värmland. “Ik ben dol op alles wat met water te maken heeft”, zegt Lisa. De reis begon met een heldere briefing van de organisatie: wat je wel en niet mag doen, hoe je veilig peddelt, en waar je het best een kampeerplek zoekt. Nadien vertrekt iedereen afzonderlijk met een eigen kano. “Wij hadden een tweepersoonskano, ideaal om al onze spullen in te nemen en samen met Wiccan te varen. Hij genoot rustig van het uitzicht!”
Lisa en Toby kozen voor de driedaagse tocht. “Genoeg om echt op avontuur te gaan, maar niet te lang. Zeven dagen is ook een optie.” De dagindeling was eenvoudig, maar intensief: opstaan, ontbijten met uitzicht, kamppeerplek opruimen, de kano inladen en vertrekken. Rond 13 uur pauzeerden ze voor de lunch en een frisse duik voor Wiccan. Tegen de late namiddag zochten ze een nieuwe plek om te overnachten.

Toch verliep niet alles vlekkeloos. Op dag twee peddelden ze te lang door, voorbij een rustige kampeerplek. “We passeerden een sluis en kwamen uit in een drukke bivakzone met een twintigtal mensen en een blaffende hond. Dat was niet wat we zochten, en Wiccan vond dat een beetje spannend.” Ze hadden spijt dat ze een rustige plek vóór de sluis lieten liggen. Maar er waren ook onvergetelijke momenten. “Onze eerste kampeerplek leek recht uit een film te komen: een keienstrand, omringd door bomen, eten aan het water en stilte. Pure rust!”
“Onze eerste kampeerplek leek recht uit een film
te komen”
Wiccan had geen uitgebreide training nodig om mee te kunnen op kanotocht. “Als pup had ik hem al op een SUP gezet en dat vond hij geweldig.” Lisa leerde hem ook zwemmen in een hondenzwembad. Voor hun tocht had Lisa allerlei spullen mee voor haar viervoeter: kauwmateriaal, een bamboemat, opvouwbare eet- en drinkbakken, een harnas, schoentjes én een EHBO-kit. Zelf hield ze het licht: waterschoenen, luchtige kleding en een hemdje tegen de zon. Ook de klassieke kampeeritems zaten in hun bagage, zoals een tent, slaapmat, slaapzak en een opplooibare tafel. Van Travelbase kregen ze een voedselpakket met instantmaaltijden en een waterdichte ton om alles in te bewaren.
Lisa deelt enkele tips voor wie met zijn hond wil kanoën: oefen op voorhand zodat je hond kan wennen aan water, bijvoorbeeld met een SUP of kano. Begin met een driedaagse tocht en neem alles mee wat je hond nodig heeft: van EHBO-kit tot opvouwbare kommetjes. Wees realistisch over je vaarafstand en kies op tijd een slaapplek.
Volg de avonturen van Lisa en Wiccan op Instagram: @lisasloodts.



