De leukste privézwemplekjes voor honden

Snuffelen, spelen en spetteren zonder stress? Dat kan in een privéhondenweide met een zwemvijver of plonsplek. Hier vind je enkele adresjes waar je hond alleen of samen met zijn viervoetige vriendjes verkoeling kan zoeken!

Antwerpen

FUN WOODS (Lille)
Funwoods hondenspeelwei
Fun Woods is een avontuurlijk hondenspeelbos van 40 are met heuvels, een hindernissenparcours, een zandbak én een zwemvijver. Het water wordt regelmatig getest om de veiligheid te garanderen en er zijn zelfs zwemvestjes voor honden beschikbaar. Dankzij de bomen is er ook op hete dagen voldoende schaduw. Voor de baasjes is er een gezellige, overdekte zithoek. Het speelbos is omheind met een hek van 1,80 meter.

Info en reserveren: funwoods.wordpress.com

 

 

 

 

 

PRIVEHONDENWEIDE FINN (Vremde)

Privéhondenweide Finn is een nieuw initiatief van Bark Park in Vremde. Met een oppervlakte van 72 are kunnen honden er naar hartenlust de pootjes strekken. Na al dat rennen en ravotten kunnen ze heerlijk afkoelen in een aangelegde zwemvijver van 314 vierkante meter. De waterkwaliteit wordt regelmatig gecontroleerd en optimaal gehouden met onder meer zuurstofplanten, lavastenen en circulatiepompen.

Ook graven mag hier: er is een ruime graafzone van 64 vierkante meter voorzien. Zelfs aan de baasjes is gedacht. Zij kunnen gebruikmaken van een schuur met picknicktafel én van een dispenser met SPF 50-zonnecrème voor extra bescherming op warme, zonnige dagen.

Info en reserveren: barkpark.be

West-Vlaanderen

ROEDELHOEVE (Tielt)
De Roedelhoeve Sensory-Belevingsweide is een plek waar honden in de eerste plaats hun zintuigen volop kunnen gebruiken. Ze worden er uitgenodigd om te zien, voelen, horen, proeven en natuurlijk uitgebreid te snuffelen! Kortom: de ideale omgeving om helemaal tot rust te komen.

Tussen al het snuffelen en ontdekken door kunnen honden een verfrissende duik nemen in een zwemvijver.

Naast de zwemvijver valt er nog veel meer te ontdekken: tunnels, een bamboelabyrint, een palettendoolhof, een ballenbad, een slakkenhuisje, een wilgentunnel en nog veel meer.

Omdat De Roedelhoeve geen speelweide is, maar een snuffeltuin of sensory garden, wordt het aantal honden dat tegelijk binnen mag bewust beperkt. De focus ligt hier op zintuiglijke beleving, niet op interactie met andere honden. Daarom bezoek je de tuin bij voorkeur alleen met je hond, met huisgenoten of met vertrouwde hondenvriendjes.

De belevingsweide is ongeveer 25 are groot en omheind met een hek van 1,90 meter hoog.

Info en reserveren: roedelhoeve.be

 

 

DOG ‘O DESIGN (Egem)

In Snuffeltuin Dog’ O Design wordt de nieuwsgierigheid van honden geprikkeld met verschillende geuren, texturen en verborgen verrassingen. Ze kunnen er vrij rondlopen, snuffelen en hun natuurlijke instincten volgen. Hier vind je alleen maar natuurlijke obstakels. Er zijn heuvels, kuilen en variërende ondergronden, maar ook een natuurlijke vijver met een diameter van 11 meter. Ideaal om even af te koelen tussen alle ontdekkingen door.

Info en reserveren: dogodesign.be

Oost-Vlaanderen 

DIRTY DOGS (Malle)

Bij Dirty Dogz in Melle kan je hond zich niet enkel lekker vuil maken (een vuile hond is een gelukkige hond, right?), maar nadien ook al het zand van zich afspoelen tijdens een heerlijke plonspartij. Twee van de drie privéweides die je bij Dirty Dogz kunt afhuren, beschikken immers over een zwemvijver.

‘Weide Blauw’ heeft een grote zwemvijver waarin je hond naar hartenlust kan zwemmen. In de ‘Weide Groen’ is er een kleine vijver: niet geschikt om baantjes in te trekken, maar perfect om te pootjebaden of even af te koelen op een warme dag. De vijverweide en bosweide zijn allebei omheind met een hek van 1,80 meter hoog. Wat Dirty Dogz extra bijzonder maakt? Een groot deel van de opbrengst gaat naar dierenasiel Animal Trust. Zo geniet jouw hond van een geweldige speelplek én steun je meteen een goed doel.

Info en reserveren: dirtydogz.be

EYCO’S HOF (Maldegem)
Eyco’s Hof is een losloopbos waar honden écht hond kunnen zijn. Ze kunnen er over heuvels rennen, door tunnels kruipen en naar hartenlust snuffelen op de slingerende wandelpaden. Ook waterratten kunnen er hun hartje ophalen in de zwemvijver metfontein.

De eigenaars vernoemden het losloopbos naar hun pointer Eyco, voor wie ze dit paradijsje creëerden. Eyco’s Hof ligt midden tussen de velden: ideaal om tot rust te komen.

Het losloopbos is 55 are groot en omheind met een hek van 1,60 meter hoog. Ook aan de baasjes is gedacht: er is een overdekte zitplaats en een natuurtoilet.

Info en reserveringen: eycoshof.be

SNUFFELWEIDE DE BOSKOUTER (Geraardsbergen)

Snuffelweide De Boskouter is een privéhondenspeelweide van 20 are die uit twee delen bestaat: een snuffel- en ontdekkingsweide en een loop- en ravotweide. In het ene gedeelte worden honden uitgedaagd om op ontdekking te gaan: er zijn allerlei speeltoestellen, een hindernissenparcours, verschillende ondergronden en ook een hondenzwembad. Het tweede gedeelte is een grote grasweide waarop honden ongehinderd kunnen rennen. Voor de baasjes is er een picknicktafel voorzien. Naast de weide staat zelfs een volautomatische dogwash, zodat je je hond na het spelen weer proper mee naar huis kunt nemen. De speelweide maakt deel uit van B&B De Boskouter, een landelijk gelegen B&B met hoevedieren zoals een pony, ezels, hangbuikvarkentjes en kippen. Hondvriendelijk uiteraard! Ideaal voor wie met zijn hond de Vlaamse Ardennen wil verkennen. Snuffelweide De Boskouter is gratis voor gasten van de B&B, maar kan ook afgehuurd worden door niet-gasten.

Info en reserveren: deboskouter.be

 

WOEFWEI HOUDINI (Beveren)

Woefwei Houdini is een privéhondenweide met een bijzonder verhaal. Toen Bonnie enkele jaren geleden Churros, een podenco uit Spanje, adopteerde, ontdekte ze al snel dat hij een echte ontsnappingskoning was. Hem met een gerust hart laten loslopen op een openbare hondenweide zat er dan ook niet in. Dat inspireerde haar om een eigen speelweide te creëren waar zelfs de meest vindingrijke Houdini’s veilig kunnen spelen: Woefwei Houdini. De volledig ontsnappingsproof weide is omheind met een hek van 2 meter hoog, met extra kleine openingen zodat zelfs de kleinste uitbrekers geen kans krijgen om weg te glippen.

Er is ook een apart omheinde inloopvijver aanwezig: baasjes kunnen dus zelf kiezen of hun woef al dan niet nat mag worden.

Info en reserveren: woefweihoudini.be

 

WAF EN WOEF (Zingem)

Rennen door een tunnel, klauteren op een loopbrug… en nadien afkoelen in een zwemvijver? Dat kan in speelweide Waf en Woef, goed voor maar liefst 1,5 hectare puur hondenplezier! Kers op de taart is de natuurlijke zwemvijver, die op een duurzame manier wordt gezuiverd met zonne- en windenergie.Het terrein is volledig afgebakend met een stevige omheining van 1,20 meter. Nog een troef: Waf en Woef ligt midden in een prachtig natuurgebied: ideaal om je bezoek te combineren met een ontspannende wandeling in de omgeving.

Info en reserveren: speelweide.be

PETS ON THE ROAD (Ninove)

Achter dierenspeciaalzaak Pets on the Road in Ninove vind je een hondenspeelweide van 22 are met een hoogteparcours en agilityhindernissen. Er is ook een hondenzwembad van 7 op 4 meter. De weide is volledig afgeschermd met een dubbele omheining van ongeveer 1,70 meter hoog. Honger gekregen na al dat spelen? Nadien kan je nog een lekkere snack kopen in de nabijgelegen dierenspeciaalzaak. Voor de hond welteverstaan!

Info en reserveren: petsontheroad.be

Vlaams-Brabant

DOGGIEWOOD (Langdorp)

DoggieWood is een speel- en losloopbos van ongeveer 70 are, volledig omheind met een 2 meter hoog hek. Baasjes kunnen het bos verkennen via wandelpaden, terwijl hun beestjes kriskras rondrennen en onderweg allerlei speeltuigen ontdekken. Kers op de taart is de zwemvijver met geleidelijk aflopende oever, waardoor honden makkelijk in en uit het water kunnen. De toegang tot de poel kan afgesloten worden, zodat baasjes de keuze hebben om hun sloebers al dan niet nat te laten worden. Het water van de poel wordt natuurlijk gefilterd en in het zomerseizoen regelmatig getest op blauwalgen.De vele bomen in het bos zorgen dan weer voor de nodige schaduw.

Je kunt het terrein met de auto binnenrijden en er parkeren.

Info en reserveren: doggiewood.be

FOXIES FOREST (Begijnendijk)

Foxies Forest is een uniek stukje natuur dat je volledig kunt afhuren voor je viervoeter en zijn vriendjes. In dit schaduwrijke bos ligt een grote zwemvijver verscholen. Tussen alle plonspartijen in ontdek je telkens weer nieuwe stukjes van dit magische bos via de slingerende wandelpaden. Onderweg hoor je de kikkers kwaken. Voor de baasjes zijn er ook nog zitbanken en een overdekte picknickplaats.

Foxies Forest is 2 hectare groot en volledig omheind met een hek van 1,80 meter hoog.

Info en boekingen: foxiesforest.be

BARK PARK (Wezemaal)

In Bark Park zal je hond blaffen van plezier, want hij kan er namelijk plonsen in maar liefst twee natuurlijke zwemvijvers. Beide vijvers hebben zowel diepe als ondiepe zones, ideaal voor waterratten én voorzichtige viervoeters. Tussen het spetteren door kan je hond zijn neus aan het werk zetten bij een van de snuffelelementen of zijn behendigheid testen op een leuke hindernis.

De speelweide is 42 are groot en volledig omheind met een hek van 1,60 meter hoog. Beide vijvers zijn uitgerust met circulatiepompen en zuurstoffonteinen die de waterkwaliteit optimaal houden. Ook aan de baasjes is gedacht: zij kunnen gebruikmaken van een gezellige chalet, een picknicktafel en een ecologisch toilet.

Info en boekingen: barkpark.be

MALLY’S SPEELWEIDE (Roosdaal)

In Mally’s speelweide kunnen honden in alle rust rennen, spelen, graven en snuffelen. De weide heeft een oppervlakte van 45 are en is afgebakend met een 2 meter hoge omheining van harmonicagaas. Er zijn hindernissen, speeltoestellen, snuffelelementen en een klein, ondiep vijvertje aanwezig.

Info en reserveren: mallys.be

Limburg

FIKABOS (TONGEREN)

Fikabos is een hondenparadijsje in het groen met een natuurlijke zwemvijver én zelfs een roeibootje om mee te varen. Sportieve honden kunnen zich wagen aan agilityhindernissen en nadien uitrusten onder de bomen, die heerlijke schaduwplekjes bieden op warme dagen. Terwijl de viervoeters spelen, zwemmen en snuffelen, kunnen de baasjes heerlijk ontspannen in de hangstoelen, schommel, hangmat of aan de picknicktafel.

Fikabos is 50 are groot en omheind met een 1,80 meter hoog hek.

Info en reserveren: fikabos.com

(Opgelet: momenteel is Fikabos tijdelijk gesloten wegens werkzaamheden. Op de sociale media van Fikabos wordt aangekondigd wanneer het bos opnieuw opengaat.)

 

 

 

 

Maak deel uit van onze roedel...

In een tijd als deze is het een uitdaging om betrouwbare informatie te vinden. WOEF helpt je echter het kaf van het koren te scheiden. Onze journalistiek wordt mogelijk gemaakt door betalende lezers en zorgt ervoor dat wij je op de hoogte kunnen houden van alles wat er gebeurt in de hondenwereld. Als abonnee ben jij de drijvende kracht achter onze verrassende verhalen en onmisbare informatie voor ieder hondenbaasje. Steun ons vandaag nog door een abonnement te nemen en krijg er een cadeaubon van Cats & Dogs bovenop. Zo word jij ook een deel van onze roedel!

Schrijf je nu in
voor de nieuwsbrief

En ontvang het allerlaatste hondennieuws rechtstreeks in je inbox.

Winkelwagen
[profilepress-registration id="2"]
[profilepress-login id="2"]